Tarihçe

1992 yılında, Türkiye'nin geleneksel altın ve döviz piyasası olan Kapalıçarşı'da Özbey Sarrafiye adıyla kurulan ilk firmamız; sarrafiye altın çeşitleri alım-satımı ve has altın alım-satımı ile ticaret hayatına başlamıştır. Müşterilerine verdiği hizmet kalitesi ile kısa sürede müşteri portföyünü genişleten şirketimiz Özbey Kuyumculuk ile Kapalıçarşı'da ikinci şubesini açmıştır.

Büyüme ivmesini Venüs Döviz Altın Yetkili Müessese A.Ş.'yi bünyesine katarak devam ettiren grubumuz aktif altın alım-satımı yanında bankalarla döviz alım-satım işlemlerine de başlamış oldu.

2009 yılında Özbey Kıymetli Madenler A.Ş.'yi kurarak kurumsallaşma sürecine giren grubumuz, 2010 yılında finansal teknoloji alanında hizmet veren diğer bir grup firmamız Özbey Finans vasıtası ile geliştirilen Fiziki İşlemler Platformu (Özbey Trader) sayesinde de , müşterilerimize gerçek zamanlı, fiziki teslimatlı, anlık altın ve döviz alım-satım işlemi yapma imkanı sunarak, Kapalıçarşı piyasasında bir ilke imza atmış oldu.

2013 yılında ise kurumsal yeniden yapılanma çerçevesinde Özbey Altın A.Ş.'yi kurarak müşterilerine daha kapsamlı hizmet vermeye başladı. Genişleyen iş hacmi ve uzun vadeli stratejilerin sonucu olarak 2015 yılı itibariyle Venbey Yatırım Menkul Değerler A.Ş. geniş yetkili aracı kurum olarak kuruldu ve Türkiye çapında aktif olarak hizmet vermeye başladı. 27 milyon TL ödenmiş sermayeli bu kuruluşumuz ile yerli ve yabancı sermaye piyasalarında müşterilerimize geniş bir ürün grubunda, uluslararası standartlarda, 5/24 kesintisiz hizmet verilmektedir.

2015 yılı itibariyle Holding yapısına geçerek tüm şirketlerimizi Ağabey Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında birleştirdik. Bugün, Ağabey Yatırım Holding A.Ş. ve şirketlerimiz Venbey Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Özbey Kıymetli Madenler A.Ş. ,Özbey Değerli Metaller A.Ş., Venüs Döviz Altın Yetkili Müessese A.Ş. Osmanlı Döviz Altın Yetkili Müessese A.Ş ve Özbey Finansal Danışmanlık A.Ş. ile müşterilerimize hızlı ve katma değerli hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz.

Ağabey Yatırım Holding A.Ş.

Şirketlerimiz 2015 yılı itibariyle holding yapılanmasına geçmiş olup çatı kuruluşumuz Ağabey Holding A.Ş. adı altında ülke genelinde ve kapalı çarşı Altın ve Döviz piyasasında yüksek hacimli işlem yapmaya devam etmektedir.

İletişim

Çobançeşme Mah. Sanayi Cad.
Nish İstanbul Residence C Blok
No:3-4-5 Bahçelievler / İstanbul

(0212) 215 00 11

(0212) 215 00 12

info@agabeyholding.com.tr

Sosyal Medya